mam siłę. tak czuję. mógłbym wiele zrobić. wiele dobrego. przynajmniej w moim mniemaniu. moje mniemanie chyba nie jest takie złe, więc może naprawdę to byłoby coś dobrego. dla mnie. dla …. nie powiem głośno. i tak ten, kto ma wiedzieć – będzie… to dosyć dziwne uczucie, dawno się tak nie czułem, ale to chyba miłe, tak mi się wydaje. nie przenoszę gór. nie te wysokie. na razie przesuwam tylko te pagórki. ale to i tak dużo. jeszcze niedawno nie byłem w stanie przesunąć siebie, nie mówiąc o czymś innym…

to miłe, kiedy ma się uczucie, że chciałoby się coś dla kogoś zrobić. tak po prostu. bezinteresownie. żeby sprawić przyjemność. zobaczyć uśmiech. nie oczekiwać niczego w zamian. no może tak nie do końca nic… nie zawsze bezinteresowność jest taka sama. bo jednak chciałoby się zobaczyć i “poczuć” uśmiech, radość tej drugiej osoby. i świat od razu jest piękniejszy i milszy. czasem tak niewiele potrzeba. jedno słowo, jeden gest i świat staje się zupełnie inny. lepszy lub gorszy. w zależności od słowa lub gestu. tak niewiele…

szczęście…

Szczęście jest pozytywną emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. Psychologia wydziela w pojęciu szczęście rozbawienie i zadowolenie.
Jako stan ulotny i chimeryczny, szczęście nie posiada jednoznacznej definicji.

Pesymiści uważają, że szczęście to jest to, co przytrafia się zawsze komuś innemu.
Realiści zauważają, że człowieka w życiu spotyka najczęściej to, co sam sprowokuje swoim zachowaniem, swoim nastawieniem do świata i ludzi, swoimi czynami. Z tych spostrzeżeń wynikają zalecenia dla potencjalnych szczęściarzy:

- niczym zawczasu się nie martwić, patrzeć w przyszłość z optymizmem
- być otwartym na nowe doświadczenia i ludzi (zobacz: ekstrawersja)
- ufać swoim przeczuciom, pobudzać intuicję (np. oddając się medytacjom)
- w działaniach nie zrażać się przeciwnościami i wierzyć w szczęśliwą odmianę losu
- w złej sytuacji dostrzegać elementy pozytywne
- nie rozpamiętywać przeszłości ale uczyć się na błędach
- pozostać aktywnym fizycznie i umysłowo

Uwaga, ryzyko zarażenia się: należy unikać nieszczęśliwych i pechowców.”

źródło: Wikipedia

“Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?

Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw”

Phil Bosmans

“Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.”

Fiodor Dostojewski

“Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś.”

autor nieznany

“Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi.”

Albert Camus

“Każdy umie cierpieć – to ludziom przychodzi najłatwiej – najtrudniejszą i najambitniejszą rzeczą w życiu jest osiągnąć szczęcie.”

Paulo Coelho

ryzyko zarażenia się nie dotyczy chyba tylko nieszczęśliwców i pechowców. szczęście to też choroba… powiedziałbym nawet, że często zakaźna. podobno ten, kto nie jest szczęśliwy nie może dać szczęścia innym. nie zgadzam się z tym. na pewno łatwiej jest temu, który jest szczęśliwy… ale jeśli się czegoś naprawdę chce, to zawsze można to zrobić, osiągnąć… również dać szczęście drugiej osobie… szkoda tylko, że chęci nie zawsze wystarczą. czasami po prostu się nie wie co zrobić, aby choć trochę poprawić komuś nastrój i wywołać uśmiech. a nawet jeśli się wie i potrafi… bywa tak, że nie można. i co wtedy? co można wtedy zrobić, jeśli nic nie można… prawie nic. ktoś ma jakiś dobry pomysł? nie ma rzeczy niemożliwych… ale trzeba przestrzegać pewnych reguł, których złamanie może doprowadzić do… końca… albo początku… więc może jednak warto?… ja myślę, że warto :)

mam siłę…

fou