“Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości.”

Marek Hłasko

“Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystki nieodkładajcie na później miłości.”

Panna “Czaczkes”

“To młode pokolenie jest przede wszystkim pokoleniem tchórzy. Boją się banału, bezgranicznego banału życia. Cały problem Hłaski o strach przed banałem życia, banałem studiów, banałem uczenia się, patrzenia na świat i banałem jakiegoś tam szczęścia.”

Bobkowski

“Jacyśmy byli, przyjaciele moi, (…)
czy nas pamięta jeszcze kto?
Czy nas legenda pięknie przystroi,
czy popłyniemy gdzieś na dno?
Myśmy żyli jak na wietrze,
myśmy żyli niezbyt grzecznie,
myśmy żyli niebezpiecznie,
ale jak!
Co się nażyłam, to się nażyłam,
co nawarzyłam, to nawarzyłam,
co naprawiłam, to moje!
Co zapłaciłam, to zapłaciłam,
co przebaczyłam, to przebaczyłam,
a co pamiętam – to moje!”

Agnieszka Osiecka

jeśli to prawda, jeśli w życiu zdarza się tylko jedna wielka, prawdziwa miłość to ciekawe czy mam ją za sobą, czy może to któraś z tych, które jeszcze będą, o ile jakieś będą… a może już teraz pozostała tylko ta jedna jedyna… :) i tak się właśnie zastanawiam. jak to jest z tą miłością. no tak.. jakby w ogóle coś z nią mogło być. ona i tak korzysta ze swoich praw, których nigdy nie poznamy. to nie tylko chemia, emocje i hormony. to ‘coś’ więcej. i to ‘coś’ jest najważniejsze. na pewno miłość… jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, jakie mogą nas spotkać. ważniejsza… jest chyba tylko śmierć.
i może właśnie dlatego nie warto odkładać nic na jutro, na później. z bardzo prostej przyczyny, o której często zapominamy lub nie chcemy zdać sobie sprawy: może już być po prostu za późno. więc warto żyć i śmiać się i płakać, by później móc powiedzieć: “a co pamiętam – to moje!”. nie bójmy się – i żyjmy! :)

fou